Българският юношески национален отбор по хандбал приключи участието си на европейското първенство във Варна. Воденият от Виктор Симеонов състав загуби драматично двубоя за класиране в мача за 5-6 място. Тимът ни отстъпи с един гол разлика на Литва - 26:27 и зае седмата позиция в крайното класиране на първенството.

Отборът ни изигра най-добрия си мач на първенството и до последно имаше шанс да измъкне победата. Тимът ни съкрати пасив от пет гола през първата част (3:8) и запази интригата за втората, като се оттегли на почивката с минимално изоставане - 16:17. През второто полувреме отборът на Литва поддържаше разлика от 2-3 гола. Три минути и половина преди края съставът ни губеше с 24:27, но успя да върне интригата с попадения на Илиян Младенов и Марио Марев и две последователни страхотни спасявания на Николай Петров. При последната атака на Литва Ромас Аукстакалнис стреля в аут и България получи шанс да вкара мача в продължения. Тимът ни обаче не успя да стигне до стрелба в заключителните 15 секунди, а само до девятка. Изстрелът на Михаел Иванов след края на редовното време беше спрян от стената и момчетата от Литва ликуваха.

Атила Хасан реализира 5 гола в мача, с по 4 завършиха Михаел Иванов и Божидар Симеонов. Последният беше избран за играч на мача в българския отбор. За Литва 11 попадения наниза Ромас Аукстакалнис.

След третата си загуба нашите приклюлиха участието си в турнира, а Литва ще срещне Финландия в спора за 5-то място. По-късно днес ще станат известни участниците и в двата финала.

България: Марио Марев-3, Божидар Симеонов-4, Атила Хасан-5, Милен Валентинов-2, Александър Илиев, Емилиян Стефанов, Илиян Младенов-2, Николай Петров, Любомир Пенков-1, Александър Николов-1, Георги Кръстев-3, Михаел Иванов-4, Милен Жеков, Енгиджан Хюсеин, Николай Атрев-1.

Треньори: Виктор Симеонов, Юлиан Симеонов

България не успя да се справи с Фарьорските острови на Европейското по хандбал във Варна

"Лъвовете" паднаха с 25:40