Националният отбор на България допусна втора загуба на Европейското първенство по хандбал за юноши до 19 години във Варна. Воденият от Виктор Симеонов състав беше надигран от отлично подготвения тим на Фарьорски острови с 40:25.

България поведе в началото на срещата с попадения на Божидар Симеонов и Николай Генов. Островитяните обаче бързо поеха контрол. Със солидна игра в защита и ефективно нападение гостите успяха да натрупат разлика от 6 гола. В края на полувремето съставът ни съкрати малко пасива за 14:18 на почивката. Интригата се запази до средата на втората част, като отборът ни на два пъти сваляше разликата до 3 гола - 20:23, 22:25. По-добрата физическа и тактическа подготовка на съперника обаче оказа своето влияние. В последните 10 минути Фарьорите увеличиха значително разликата на контраатака до финалното 25:40.

Божидар Симеонов реализира 6 гола в мача и беше избран за най-добър играч за България. По 5 попадения отбелязаха Михаел Иванов и Николай Генов, който получи червен картон в последните минути на срещата. За Фарьорски острови с 8 гола завърши Елиас Скипаготу, определен за №1 в тима в този мач, 5 пъти се разписа Боги Хансен.

Като трети отбор от група "А" България ще се изправи срещу четвъртия от група "Б" в спор за участие във финала за 5-6 място. Мачът ще бъде в събота, 21 август, от 15 часа. Фарьорски острови пък ще спорят в четвъртък с Чехия за първото място в група "А".

България: Марио Марев-2, Божидар Симеонов-6, Атила Хасан-1, Милен Валентинов-2, Александър Илиев, Николай Генов-5, Емилиян Стефанов, Илиян Младенов, Николай Петров, Любомир Пенков, Александър Николов-2, Георги Кръстев-1, Михаел Иванов-5, Милен Жеков, Енгиджан Хюсеин-1, Николай Атрев.

Треньори: Виктор Симеонов, Юлиан Симеонов

Дания и Германия са на върха на Европа в плажния хандбал

Треньорът на шампионите при мъжете иска да води жена си на ваканция във Варна, легендарен руснак, участвал в 9 европейски: Най-доброто първенство