Националният отбор на България спечели златните медали на Световната купа по естетическа гимнастика за жени, която завърши в София.

Зала „Универсиада" не успя да събере всички желаещи да гледат надпреварата,а сред зрителите бяха Силвия Митева, Мариела Пашалиева, Елизабет Колева и много други изявени български гимнастички.

Българките в състав Мария Аспарухова, Десислава Пейчева, Ралица Герчева, Джулия Тодорова, Елена Вашева, Радка Настева, Виктория Стоянова и Грета Христова получиха оценка от 18.55 точки. В квалификациите те бяха оценени с 18.10 точки и събраха сбор от 36.65 точки.

На второ място остана OVO Team (Финландия) с 36.25 точки (18,05+18,20), а на трето място с Небеса (Русия) с 35.95 (17.65+18.30) точки.

Вторият български тим Левски-Бонитас остана осми със сбор от 31.85 точки (16,00+15,85). В него участие взеха гимнастичките Александра Стефанова, Зорница Вълчева, Никол Петкова, Танита Ненкова, Татяна Янева, Кристина Михова и Силвия Койчева

Българската столицата бе домакин и на световното първенство за девойки. Титлата спечели Виктория (Русия) с 38.00 точки (18,85 точки в квалификации и 19,15 точки във финала. Сребърните медали станаха притежание на Минетит (Финландия) с 36,25 (18,05+18,20) точки, а бронзовите взеха OVO Junior Team (Финландия) с 35.25 (17,60+17,65) точки. Българският национален отбор се класира шести с 34.65 (17,30+17,35) точки. Отборът на Академик (София) завърши осми с 32.70 (16.25+16.45) точки.