Боряна Калейн спечели бронзов медал в многобоя при жените на турнира на сериите Гран При по художествена гимнастика в чешкия град Бърно.

Калейн събра сбор от 87.350 точки. Тя се класира и за финалите на всичките четири уреда, които са в неделя.

Български гимнастички няма да участват на международен турнир заради коронавирус

Ансамбълът, който трябваше да покаже новите си композиции за първи път пред публика в Марбея, няма да пътува за Испания

Националката изигра отлични съчетания на бухалки и лента, но допусна сериозни грешки на обръч и топка, които я лишиха от по-предно класиране. На бухалки Калейн, която показа новата си програма за олимпийската 2020 година, беше оценена с 24.200 точки, а на лента има оценка 21.700 след отлично изиграване. Възпитаничката на Марияна Памукова изпусна топката извън терена и взе резервен уред, за което получи 21.300 точки. На обръч Калейн имаше гонене на уреда извън терена, излезе извън килима и беше оценена с 20.150 точки. Въпреки грешките, българката показа невероятна игра, трудни, стилни и красиви композиции.

Победителка в многобоя стана Алина Харнаско (Беларус) с 89.950 точки, а втора е Кристина Погранична (Украйна) с 87.450 точки.