Българският национал Чавдар Янков записа 90 минути игра при загубата на своя Хановер от Хамбургер с 0:1 в първия кръг на Бундеслигата.

Халфът бе сред най-активните за своя отбор, но в крайна сметка не успя да помогне на тима си, който дебютира с поражение в новия сезон на германския шампионат.

Единственото попадение в мача бе дело на намибийския полузащитник Колин Бенджамин минута преди края на първата част.

Друг българин - Димитър Рангелов влезе като резерва за своя Енерги в 66-та минута на двубоя срещу домакините от Байер (Леверкузен). Двата тима завършиха при нулево равенство. Станислав Ангелов не бе в групата за мача.

Големият фаворит за "сребърната салатиера" Байерн стартира с класика срещу Ханза (Рощок) у дома, като  и трите попадения бяха дело на новопривлечените звезди в състава през лятото.

Лука Тони откри в 14-та минута, а Мирослав Клозе довърши съперника с две попадения в 66-та и 85-та минута.