Отборът на Волфсбург поднесе изключително неприятна изненада на всички фенове на Байер (Леверкузен).

В среща от 28-ия кръг на Бундеслигата, "вълците" спечелиха по категоричен начин визитата си на "аспирините".

Едва ли някой от представителите на двата щаба си е представял подобен краен резултат, но възроденият напоследък състав на Леверкузен понесе тежко крушение със звучното 1:4.

Три от четирите попадения във вратата на домакините паднаха през вторите 45 минути от сблъсъка.

Снимка 480930

Източник: Twitter

Иначе началото на края за Байер даде Марин Понграчич, разписал се две минути преди паузата.

Само в рамките на 4 игрови минути - между 64-ата и 68-ата бе очевидно, че устрем от страна на домакините и ответен удар от тяхна страна няма да последва, тъй като те трябваше да се справят с реализирането на нови две попадения във вратата си.

Снимка 480931

Първо Максимилиан Арнолд, а след това и Ренато Щефен направиха резултата "класически", за радост на спортно-техническия щаб на "вълците".

Леверкузен съкруши Вердер в Бремен и вече е само на точка от Топ 4 в Германия

Хаверц с две попадения на сметката си

Марин Пграчич, сложил началото на победния ход за тима си в срещата, постави и последната нотка в изключително неприятната за домакините футболна симфония, изнесена им на висок тон от съперника - 0:4!

Крайното 1:4 оформи Баумгартлингер, който вкара почетното попадение за състава си 5 минути преди изтичането на редовното време.

С успеха си отборът на победителите се утвърди на шестата позиция в таблицата, която е и последната, даваща право на участие в европейските клубни турнири.

Леверкузен остава с равен актив с Мьонхенгладбах - по 53 пункта, в спора за 4-ото място и влизане в зона "Шампионска лига".