Волфсбург победи с категоричното 6:0 тима на Фрайбург в среща от 16-ия кръг на Бундеслигата.

Гостите започнаха кръга от втора позиция и имаха възможност с победа да стопят до две точки разликата с лидера Байерн. Вместо това обаче играчите на Фрайбург изглеждаха отчайващо на "Фолксваген Арена" и претърпяха едно най-тежките поражения в историята си.

Домакините от Волфсбург предрешиха изхода на срещата още преди почивката. Във втората минута Патрик Вимер откри резултата, след като бе оставен очи в очи с вратаря на Фрайбург Марк Флекен. В 28-мата минута Йонас Винд покачи на 2:0, а отново датчанинът реализира за 3:0 в 37-мата минута.

"Вълците" продължиха да доминират напълно и през второто полувреме, в което стигнаха до нови три гола. Техни автори се оказаха Яник Герхард, Ридле Баку и Лука Валдшмид, който оформи крайния резултат от дузпа в добавеното време.

РБ Лайпциг и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1 в мач от Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) не успя да се справи с РБ Лайпциг при подновяването на Бундеслигата

Вижте подробности

За Волфсбург победата е пета поредна в Бундеслигата и с нея тимът излезе на шесто място в класирането с 26 точки. Фрайбург е четвърти с 30.

Също с по 30 точки, но с по-добра голова разлика пред Фрайбург са отборите на Айнтрахт Франкфурт и Унион Берлин.

Айнтрахт надигра с 3:0 новака Шалке. Йеспер Линдстрьом откри в средата на първото полувреме, а в последните десет минути на второто Рафаел Боре и Бута оформиха убедителния успех на "орлите".

В същото време Унион Берлин взе домакинска победа с 3:1 над Хофенхайм. Столичани се оказаха в трудна ситуация, тъй като Джонатан Сибачю пропусна дузпа в 25-ата минута, а точно преди почивката Илас Бебу даде аванс на Хофенхайм.

Данило Духи успя да изравни за Унион в 73-тата минута, а в 89-ата нидерландецът заби втори гол във вратата на Хофенхайм. В добавеното време Джейми Левелинг оформи успеха на Унион.

В другите два мача, играни този следобед, Бохум победи с 3:1 Херта Берлин и се измъкна от зоната на изпадащите за сметка на столичани. Щутгарт и Майнц пък приключиха при 1:1.

Първенство на Германия, срещи от 16-ия кръг: Унион (Берлин) - Хофенхайм 3:1 Айнтрахт (Франкфурт) - Шалке 3:0 Волфсбург - Фрайбург 6:0 Бохум - Херта (Берлин) 3:1 Щутгарт - Майнц'05 1:1 по-късно днес: Кьолн - Вердер (Бремен) в неделя: Борусия (Дортмунд) - Аугсбург Борусия (Мьонхенгладбах) - Байер (Леверкузен) от петък: РБ Лайпциг - Байерн (Мюнхен) 1:1