Отборът на Волфсбург се класира за втора поредна година на полуфиналите на турнира за купата на Германия, след като победи с 2:1 след продължения гостуващия Хамбургер.

Домакините поведоха в 17-ата минута след точно изпълнена от бразилеца Графите дузпа, отсъдена за нарушение срещу него в наказателното поле от Йорис Матийсен.

Двубоят беше равностоен, а двата състава рядко достигаха до голови положения.

След почивката Хамбургер заигра по-активно в търсене на изравняването и успя да стигне до 1:1 след точен удар на капитана си Рафаел ван дер Ваарт от 20 метра след пас на Мохамед Зидан.

Двата отбора не успяха да достигнат до нов гол до края на редовното време, макар че записаха по една греда.

Бразилецът Марселиньо донесе успеха на Волфсбург 11 минути преди края на продълженията. Той беше изведен в добра позиция от Марсел Шефер, преодоля бранител на съперника и хладнокръвно прехвърли вратаря Франк Рост.