Вердер (Бремен) загуби от Волфсбург с 0:1 в първия мач за днес от програмата на германската Бундеслига. Голът падна в 81-ата минута. Вугт Вегхорст беше оставен непокрит в малкото поле на домакините и вкара сравнително лесно с глава.

През първото полувреме желанието за игра беше голямо, но положенията почти липсваха. Домакините запонаха по-амбициозно, но "вълците" постепенно изравниха играта.

Снимка 482617

След почивката отново преобладаваше битката. И двата отбора имаха по някоя възможност, но липсата на класа в нападението на Вердер се оказа фатално.

Съдийството беше поверено на Бибиана Щайнхаус, която за пореден път ръководи мъжки мач авторитетно и компетентно. Тя известна с факта, че е приятелка на бившия Топ рефер Хауърд Уеб.

Снимка 482616

След този резултат Волфсбург се изкачи на на шеста позиция с 45 точки, с две повече от Хофенхайм. Вердер изпусна да настигне Фортуна и с 25 точки остана на 3 точки от прекия си конкутрент в битката за избягване на изпадане. "Бременските музиканти" имат по-лесна програма в оставащите 4 кръга в германската Бундеслига. Те обаче имат само една домакинска победа през целия сезон.