Вердер (Бремен) се подигра с Щутгарт, побеждавайки го с категоричното 4:0 в двубой от 24-ия кръг на Бундеслигата. Бременци имаха кадрови проблем в началото на мача, като в 22-ата минута се наложи наставникът Томас Шааф да замени Петри Пасанен с Душко Тошич.

„Зелено-белите" наложиха превъзходството си в срещата, като откриха резултата в 34-ата минута. Бразилската звезда Диего шутира от 26 метра, пращайки топката под напречната греда за 1:0.

Гостите от Щутгарт преживяха пълен крах към средата на втората част. В рамките на шест минути „мерцедесите" допуснаха два гола и изгубиха надежда за поне точка от визитата в Бремен.

Бьониш даде началото на атака за Вердер с високо подаване към голмайстора Диего. Кариоката намери Писаро, който направи няколко крачки и от 22 метра шутира в горния десен ъгъл на Леман, който не успя да стори нищо - 2:0 в 53-ата минута.

Бременци продължиха с атакуващите действия - Диего се възползва от лошото пласиране на Осорио и пусна извеждащ пас към Розенберг, който шведът превърна в гол. Русокосият нападател имаше нов повод за радост в 74-ата минута.

Новото попълнение на Вердер Циолис намери Розенберг сам срещу Леман и нападателят стреля в далечния ъгъл, за да оформи крайното 4:0.

Вердер - Щутгарт 4:0 (1:0)

1:0 Диего (34 мин)
2:0 Писаро (53)
3:0 Розенберг (59)
4:0 Розенберг (74)

Вердер (4-3-1-2): Вийзе, Пасанен (22 мин - Тошич), Прьодъл, Бауман (78 - Враниеш), Бьониш, Фрингс, Нимейер, Йозил (71 - Циолис), Диего, Писаро, Розенберг

Треньор: Шааф

Щутгарт (4-4-2): Леман, Треш, Буларуз, Осорио, Бока, Кедира, Хитцълспергер, Хилберт (46 - Гебхарт), Елсон (46 мин - Ланих), Марика (64 - Шибер), Гомес

Треньор: Бабел

Жълти картони: Бауман, Йозил, Розенберг (В)