Байерн (Мюнхен) постигна категоричен успех с 5:0 над Вердер (Бремен) като гост в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Баварците продължават без грешка и са на върха в класирането с актив от 12 точки, докато "бременските музиканти" са 10-и с 5.

В 23-ата минута Байерн излезе напред в резултата, след като Хари Кейн пусна извеждащо подаване в наказателното поле на Вердер към Майкъл Олисе, който нанесе удар от около точката на дузпата към долния десен ъгъл за 0:1.

Девет минути по-късно баварците реализираха и второ попадение. Конрад Лаймер изведе Олисе по десния фланг, той пусна успоредно подаване към Джамал Мусиала, който от близка дистанция не сгреши и прати топката във вратата на Михаел Цетерер.

Байерн отбеляза трети гол в 57-ата минута, с което си реши всичко в срещата. Йозуа Кимих пусна към Олисе, той продължи за Мусиала, който намери Кейн, англичанинът си размени двойно с Олисе, озова се на стрелкова позиция и отбеляза за 0:3.

Три минути по-късно се стигна до нов гол във вратата на Вердер Бремен. Алфонсо Дейвис намери Макъл Олисе на границата на наказателното поле, французинът задържа топката след рикошет в играч на домакините и с красив удар в горния десен ъгъл отбеляза.

В 65-ата минута Байерн (Мюнхен) реализира пето попадение. Олисе даде топката на Кейн, който пусна великолепно дълго извеждащо подаване към Серж Гнабри в наказателното поле, а крилото нанесе диагонален шут към долния ляв ъгъл за крайното 0:5.

Аугсбург - Санкт Паули 3:1 в мач от Бундеслигата