Вердер (Бремен) продължава без загуба след подновяването на Бундеслигата. В мач от 21-ия кръг възпитаниците на Флориан Кофелд разбиха с 4:0 гостуващия Аугсбург.

Двубоят бе решен още през първото полувреме, когато домакините вкараха три безотвени гола. Още в 5-ата минута Клаасен пусна отличен извеждащ пас за Милот Рашица. Косоварят излъга защитник и прати топката във вратата.

В 27-ата минута Йоханес Егещайн удвои. Минута по-късно отново Клаасен асистира на Рашица, който направи резултата класически.

Снимка 405672

Източник: Twitter

Крайният резултат оформи резервата Кевин Мохвалд, който се възползва от лошо изчистване на защитата на Аугсбург и с удар от дузпата вкара за 4:0.

Вердер събра 30 точки и заема 10-о място, докато Аусбург е над чертата с изпадащите.

Вердер (Бремен) изхвърли Борусия (Дортмунд) от Купата на Германия след дузпи

След 120-минутна здрава гонитба и дузпи с Борусия, Вердер е на четвъртфинал за Купата на Германия