Отборът на Вердер (Бремен) поднесе нова изненада на осминафиналите за Купата на Германия, след като отстрани Борусия (Дортмунд) след изпълнение на дузпи с общ резултат 4:3.

Гостите шокира "жълто-черните" още в петата минута, когато Милот Рашица откри резултата, след като овладя топката след подаване в наказателното поле и още с първото си докосване я изпрати към вратата, а тя влетя в десния ъгъл за 1:0.

В добавеното време на първата част, Марко Ройс демонстрира хубава техника и се разписа директно от пряк свободен удар за изравнителното 1:1.

Снимка 404835

Източник: БГНЕС

През второто полувреме, гостите продължиха да нападат и да притискат Дортмунд, но до гол не се стигна. В 76-ата минута, Рафаел Гереро падна на тревата след нарушение на съперников защитник и имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Така срещата бе пратена в продължения.

В 105-ата минута, Кристиан Пулишич вдигна феновете на крака, след като успя да се разпише за 2:1. Пако успя да освободи пространство за своя съотборник в наказателното поле, а той не сбърка отблизо, чуквайки топката към средата на вратата. Само три минути по-късно обаче, Клаудио Писаро изравни - 2:2. Той овладя отбита топка и веднага шутира към десния ъгъл на вратата без да сгреши.

В 113-ата минута, Ашраф Хакими отново изведе Борусия напред в резултата. Той записа името си сред голмайсторите, след като отправи удар от движение и преодоля вратаря за 3:2. В самия край на продължението обаче, Мартин Харник оплете топката в мрежата за 3:3 и последваха дузпи.

Пако и Филип провалиха "жълто-черните" от бялата точка и им костваха продължаването напред за Купата на страната.

В другата среща, Дуисбург загуби с 1:3 от Падерборн.