Отборът на Шалке 04 продължава с пропадането си в Бундеслигата. Селекцията на Доманико Тадеско се доближи на само 4 точки от опасната зона, след като инкасира своята четвърта загуба в последните пет срещи. Тази вечер "кралскосините" паднаха с 2:4 при гостуването си на Вердер (Бремен).

Въпреки всичко, двубоят започна добре за гостите, които в 26-ата минута откриха чрез Емболо. Швейцарецът получи удобно подаване от МакКени, като след това преодоля Баргфрееде, за да опъне мрежата зад Павленка.

Снимка 411203

Източник: EPA/БГНЕС

Домакините обаче не се притесниха от случилото се до 73-ата минута обърнаха нещата до 3:1. Изравняването до паузата беше подсигурено от косоваря Рашица в 31-ата минута. Малко след почивката пък пълният обрат беше дело след точно изпълнена дузпа от Макс Крузе.

Вердер сякаш си подсигури трите точки в 73-ата, когато Рашица вкара втория си гол за "бременските музиканти". Егещайн се пребори за една висока топка с двама бранители на Шалке, след което я продължи за дебнещия си колега, който въпреки опитите на Нюбел направи 3:1.

Плахите надежди на гелзенкирхенци се върнаха в 85-ата, когато Емболо беше най-добре позициониран след корнер и с глава намали до 2:3. До края Шалке хвърли всички сили в атака, но вместо изравнителен, гостите от рурска област получиха още едно попадение. Мартин Харник се възползва от пробойна в отбраната на опонентите и с елегантен изстрел прати коженото кълбо в далечния ъгъл на Нюбел.

Поредната загуба на Шалке може да означава и уволнение  за треньора на "сините" - Доменико Тадеско.

Поредната загуба на Шалке може да означава и уволнение за треньора на "сините" - Доменико Тадеско.

Победата изкачи клуба до осмо място в таблицата, като зона "Европа" вече на само три пункта от бременци.

Фреди Бобич: Очакваме солидни оферти от грандовете за Лука Йович

В Айнтрахт очакват солидни оферти от грандовете за Йович

"От Байерн не са се свързвали с нас по темата"

ВЕРДЕР - ШАЛКЕ 04 4:2

0:1 Емболо(26"), 1:1 Рашица (31"), 2:1 Крузе (51"), 3:1 Рашица (73"), 3:2 Емболо (85"), 4:2 Харник (90+4")

СТАДИОН: "Везерщадион"

СЪДИЯ: М. Петерсен

ВЕРДЕР: Павленка, Аугустинсон, Мойзандер, Великович, Гебре Селасие, Баргфрееде, Егещайн, Крузе, Пизаро, Рашица (резерви: Капино, Бартелс, Бейимо, Егещайн, Фридъл, Харник, Мбол, Мохвалд, Заргент)

ШАЛКЕ: Нюбел, Бенталеб, Брума, Бургщалер, Калиджюри, Емболо, МакКени, Настасич, Ожчипка, Стамбули, Скржибски (резерви: Ферман, Коноплянка, Кутучу, Матондо, Ритер, Руди, Сене)