Щутгарт спечели гостуването си на Вердер (Бремен) в срещата между двата тима от 10-ия кръг на немското футболно първенство.

Гостите в срещата се наложиха над съперника си с 2:1.

Снимка 508528

Източник: Twitter

Автор на първото попадение в двубоя стана Силас Уамангитука. Той бе точен от дузпа в 31-ата минута.

Отново той се разписа и в първата минута на даденото от главния съдия продължение на двубоя.

Снимка 508530

120 секунди след това Зелке вкара почетния гол за домакините, като направи последните мигове от сблъсъка доста емоционални и интересни за зрителите.

Отборът на гостите бе без едно от важните си попълнения Даниел Дидави в мача. Халфът получи контузия след двубоя с Байерн в събота, загубен с 1:3.

Байерн победи Щутгарт с 3:1

Байерн ликува след пълен обрат и намесата на ВАР

Баварците победиха швабите

30-годишният Дидави е със скъсан мускул и ще бъде извън игра за неопределен период от време.

Снимка 508532

След днешната си победа завърналият се в елита Щутгарт се намира на осмото място в класирането с актив от 14 точки.

Това беше третата победа за тима от началото на сезона. Вердер остава на 12-ата позиция, като има с 3 пункта по-малко от днешния си съперник.