Байерн записа важна победа в битката за лидерската позиция в Бундеслигата. Баварците се наложиха с 3:1 над Щутгарт като гост на "Мерцедес-Бенц Арена".

Немският шампион реализира пълен обрат след като се оказа изоставащ в 20-ата минута.

Срещата започна равностойно. Гостите излязоха напред в резултата в 20-ата минута, когато Сайлъс Вамангитука проби по дясното крило и пусна извеждащо подаване към Кулибали, Нойер излезе неразчетено и допусна попадение в мрежата си за 1:0.Последва натиск на швабите, които пропуснаха добри положения чрез Фьорстер, който на два пъти излиза сам срещу вратаря на баварците. В 38-ата минута, Кигсли Коман беше изведен от Томас Мюлер на границите на наказателното поле и със силен удар изравни за 1:1.

Само минута по-късно, домакините отново ликуваха, но този път за кратко. Фьорстер дръпна за фланелката Нойер и след преразглеждане от ВАР, голът беше отменен. Минути преди края на полувремето, Гнабри отправи силен, точен удар, но вратарят Кобел спаси.

Снимка 507384

В продължението на полувремето, Левандовски се възползва от добър пас на Коман и с шут извън наказателното поле направи резултата 2:1. През второто полувреме, домакините доминираха и активно търсеха попадения.

В 73-ата минута Мангала имаше чудесен шанс да стигне до изравнително попадение, но Зюле се хвърли на шпагат и изби. Три минути преди края на редовното време, баварците си подпечатаха победата след като Дъглас Коща се измъкна майсторски и с удар от границите на наказателното поле остави без шансове Кобел за 1:3.

След този мач, Байерн е на върха с 22 точки, докато Щутгарт е на 9-ата позиция с 11 пункта.

Байерн (Мюнхен) победи Залцбург с 3:1 в Шампионската лига

След само четири мача - Байерн гарантира продължаването си в следващата фаза на ШЛ

Баварците спечелиха домакинството си на Залцбург с 3:1