Невероятен последен кръг в Бундеслигата! Байерн (Мюнхен) спечели нова титла, баварците победиха в Кьолн, а Борусия (Дортмунд), който беше на първа позиция направи само 2:2 срещу Майнц.

Снимка 619890

Борусия трябваше да победи Майнц, който влезе в този мач с четири поредни загуби. Тържеството вече беше организирано и трябваше да се състои след мача, но вместо това се случи шок.

След първото полувреме Майнц водеше с 2:0 с голове на Ханч-Олсен и Онисиво, Але пропусна дузпа за Дортмунд при един гол по-малко.

В 69-ата минута Борусия Дортмунд най-накрая отбеляза гол чрез Герейро и намали резултата на 1:2, а в 96-ата минута Шуле изравни на 2:2. До края те направиха нова атака, но не направиха чудо.

И тази титла отиде при Байерн Мюнхен, който с гол на Мусиала в 89-ата минута спечели срещу Кьолн с 2:1.

Баварците поведоха в 8-ата минута с гол на Коман, а Любичич изравни за 1:1 в 81-ата минута от дузпа. При равенство Дортмунд щеше да стане шампион, но Мусиала донесе титлата за Байерн (Мюнхен) - 11-ата поред, в самия край.

Снимка 619888

Шалке изпадна от Бундеслигата след загуба с 2:4 от Лайпциг, Щутгарт ще играе бараж за оцеляване, след като игра само 1:1 срещу Хофенхайм. Този резултат устройваше Аугсбург и Бохум, които се спасиха от изпадане.

Снимка 619891

Унион Берлин победи Вердер (Бремен) с 1:0 и запазва четвъртото място, което ги води в Шампионската лига.