Унион спечели голямото градско дерби с Херта в късния двубой от съботната програма на Бундеслигата. Домакините доказаха, че към този момент са с клас над столичния си опонент, побеждавайки скъпарската селекция на Пал Дардай с 2:0.

Всичко на "Старото лесничейство" бе решено още до 30-ата минута, когато "железните" вече бяха отбелязали своите попадения.

Борусия (Дортмунд) победи Щутгарт с 2:1

Борусия (Дортмунд) се измъчи, но победи Щутгарт и се доближи до Байерн (Мюнхен)

В герой за домакините от "Сигнал Идуна Парк" се превърна Марко Ройс

В 9-ата минута синът на треньора - Мартон Дардай сътвори отчайваща грешка, при която нигериецът Авони остана сам срещу Шоволов и не сбърка за 1:0.

Снимка 554258

Източник: EPA/БГНЕС

След точно половин час Кристофер Тримел подлуди трибуните с любопитно попадение. Капитанът засече центриране от корнер със силен диагонален шут, който премина през куп от играчи, за да се окаже в мрежата на "Старата дама".

Херта можеше и да се върне в мача до паузата, но ВАР отмени гол на Петер Пекарик.

След паузата домакините държаха нещата под контрол, но до класиката не се стигна. Със силни изяви блесна крилото Шералдо Бекер, като при един от своите опити дори удари гредата. С попадението се размина и звездата на "железните" Макс Крузе.

Снимка 554259

С победата си Унион остава на пета позиция с 20 точки. Херта е близо до опасната зона с 13.

Байер (Леверкузен) победи Бохум с 1:0