Унион (Берлин) измъкна точка от шампиона Байерн (Мюнхен) в двубой от петия кръг на Бундеслигата. Двубоят на "Старото лесничейство" завърши 1:1 и двата отбора делят третото място в класирането с равни точки - по 11.

Унион поведе с гол на Шералдо Бекер в 12-а минута, а три по-късно Йозуа Кимих изравни за баварците и този резултат се запази до края.

Борусия (Дортмунд) победи Хофенхайм с 1:0

Борусия (Дортмунд) се добра до победа над Хофенхайм

Единственото попадение реализира капитанът на тима Марко Ройс в 16-ата минута

Фрайбург оглави таблицата след победа с 3:2 като гост на Байер Леверкузен. На "БайАрена" домакините поведоха с гол Демирбай, но Фрайбург обърна с голове на Гинтер и Грегорич. Чешкият национал Патрик Шик изравни за 2:2 в 65-а минута, но седем по-късно японецът Рицу Доан донесе трите точки за Фрайбург.

За Леверкузен поражението е четвърто за сезона и тимът е в долната половина на таблицата.

Българският халф Илия Груев влезе като резерва в края за Вердер Бремен при победата над Бохум с 2:0 като гост. Груев се появи на терена за добавеното време, а минута след неговото влизане Вердер стигна до втори гол след точно изпълнена дузпа от Никлас Фюлкруг. Преди това отново Фюлкруг се разписа в 86-а минута.