Борусия (Дортмунд) стигна до минимален успех с 1:0 над Хофенхайм в двубой от петия кръг на немската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк". Единственото попадение реализира капитанът на тима Марко Ройс в 16-ата минута.

"Жълто-черните" на практика се реваншираха на феновете си, защото при последното им домакинство загубиха с 2:3 от Вердер (Бремен), при положение, че водеха с 2:0.

Така Борусия записа четвърта победа от началото на сезона и временно излезе начело на Бундеслигата. Тимът е с актив от 12 точки, на 2 пред Байерн (Мюнхен) и Унион (Берлин), които обаче са с мач по-малко.

Ливърпул остава с пръст в уста: Директор на Дортмунд гарантира, че Белингам ще остане в клуба