Четирикратният шампион на Германия - Вердер (Бремен) инкасира един от тежките моменти в своята клубна история. "Музикантите" последваха друг именит тим - Шалке 04 и през следващата кампания ще играят във Втора Бундеслига.

Макар за мача на истината срещу Борусия (М"Гладбах) да бяха водени от легендата си Томас Шааф и да имаха предимство спрямо 17-ия Кьолн, "зелените" се провалиха с гръм и трясък на своя "Везерщадион", падайки с 2:4.

Снимка 531905

Източник: EPA/БГНЕС

"Жребчетата" демонстрираха, че не влизат в схеми и пометоха, поне на хартия, по-амбицирания опонент. До 67-ата минута резултатът вече бе 0:4, като точни бяха Щиндъл, Тюрам, Бенсебаини и Нойхауз. В края Вердер се усети, че нещата отиват на много зле, но вече бе прекалено късно. Головете на Рашица и Фюлкюрг само оформиха крайния резултат.

Байерн (Мюнхен) победи Аугсбург с 5:2 в Бундеслигата

Левандовски счупи головия рекорд на Герд Мюлер, а Байерн разби Аугсбург в следобеда на сбогуванията

Шампионите надвиха своя опонент с 5:2

ВЕРДЕР - БОРУСИЯ (М"ГЛАДБАХ) 2:4

0:1 Щиндъл (3"), 0:2 Тюрам (52"), 0:3 Бенсебаини (58"), 0:4 Нойхауз (67"), 1:4 Рашица (80"), 2:4 Фюлкург (83")

През това време Кьолн се нуждаеше от задължителен успех над вече изпадналия Шалке, за да се добере до баражното 16-то място. Макар и ВАР да отмени гол на "козлите" в 71-ата минута, по-добрата игра на домакините бе възнаградена с гол в 86-ата. В герой се превърна централният защитник Борнау, който съумя да донесе безценното попадение в мрежата на Ралф Ферман.

Снимка 531911

Така Кьолн ще играе срещу финиширалия на трето място във Втора Бундеслига (Холщайн Кийл или Гройтер Фюрт), за да се определи и последният член на елитното първенство за следващата кампания.

КЬОЛН - ШАЛКЕ 1:0

1:0 Борнау (86")

Драматични мигове нямаше за друг замесен в битката за спасение Арминия. Билефелдци, където помощник треньор е Илия Груев, взеха гостуването си на Щутгарт с 2:0 и по този начин останаха далеч от тежките мигове на гореспоменатите герои в обзорния репортаж.

Снимка 531913

Трите точки бяха подсигурени през втората част, когато точни за своя клуб бяха Клос от дузпа и японецът Доан.

ЩУТГАРТ - АРМИНИЯ (БИЛЕФЕЛД) 0:2

0:1 Клос-дузпа (66"), 0:2 Доан (72")