Новият-стар шампион на Германия - Байерн (Мюнхен), завърши с подобаваща победа последния си мач за сезон 2020/21. Баварският колос триумфира в регионалното съперничество с Аугсбург, доминирайки тотално с 5:2. Роберт Левандовски постигна голямата си цел и счупи головия рекорд на Герд Мюлер за най-много отбелязани попадения в един сезон. Безценният №41 падна, след като полякът се разписа в 90-ата минута.

Тотален срив за Вердер - "бременските музиканти" изпаднаха във Втора Бундеслига!

Кьолн се добра до баражното 16-то място

Следобедът на "Алианц Арена" се оказа изключително емоционален, тъй като беляза няколко раздели. Наставникът Ханзи Флик беше треньор на мюнхенци за последен път. Заветният си двубой за Байерн пък изиграха емблематични за клуба футболисти като Дейвид Алаба, Хави Мартинес и Жером Боатенг. Всички те получиха специални плакети за спомен.

Снимка 531906

Източник: EPA/БГНЕС

Тежкият развой на мача се очерта още от самото начало. Капитанът на гостите Гувелеу имаше малшанса да си отбележи автогол още в деветата минута. Всичко това се комбинира и с попадение за 2:0 на Серж Гнабри в 23-ата.

Аугсбург имаше чудесната възможност да се върне в двубоя, но в 25-ата минута Даниел Калиджиури не успя да преодолее Мануел Нойер от бялата точка. Виновник за дузпата пък беше Люка Ернандес.

Снимка 531910

В 33-ата Йозуа Кимих изпъкна с гол красавец. Лидерът на баварците напредна с топка в крака, спечели си пространство и с мощен шут от далечна дистанция не остави шанс на Гикиевич. До паузата остана време и за Кингсли Коман, който се разписа след подаване на играещия своя последен мач Дейвид Алаба.

Снимка 531909

През второто полувреме Ханзи Флик направи множество промени в своя състав, а Роберт Левандовски така и не стигаше до гол в мрежата на Аугсбург. Вместо това, в рамките на само пет минути, гостите стигнаха до цели две попадения в мрежат на Нойер. Първото от тях бе дело на Андре Хан, а в 72-ата се разписа и Флориан Нидерлехнер.

Борусия завърши сезона с победа над Байер

Холанд отново блести

И така минутите отминаваха, а най-важното нещо в този мач беше, ще успее ли Левандовски да се разпише. И за да бъде драмата пълна, полякът счупи головия рекорд на Герд Мюлер с последното си отиграване в мача. Неистова радост застигна целия лагер на мюнхенци, след като "деветката" беше на точното място в точното време, за да овладее отбитата топка в наказателното поле и да я изстреля право в целта за крайното 5:2!

Снимка 531907

Любопитен факт е, че към края в игра за Аусбург се появи младият нападател Лукас Петков, който има български корени, тъй като дядо му е роден в нашата страна.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - АУГСБУРГ 5:2

1:0 Гаулеу -автогол (9"), 2:0 Гнабри (23"), 3:0 Кимих (33"), 4:0 Коман (43"), 4:1 Хан (67"), 4:2 Нидерлехнер (72"), 5:2 Левандовски (90")