Унион (Берлин) спечели гостуването си на Вердер в Бремен с 2:0 и отново е на четвърто място в германската Бундеслига. Малкият толичен тим прави отличне сезон и е напълно възможно да се класира за Евротурнирите.

Ключов играч за Унион отново беше Тайуо Ауоний. Нигериецът играе като преотстъпен от наглийския шампион Ливърпул и е твърдо е решен да се завърне в състава на "мъсисайдци".

В 12-ата минута Ауоний подаде на Шералдо Бекер, който откри за домакините. 16-минути по-късно Тайуо се възползва от грешка в защитата и удвои резултата.

Българският халф на Вердер Иля Груев-младши така и не попадна в групата за мача.

Така Унион изпревари по голова разлика досегашния четвърти Волфсбург, като двата тима мат по 24 точки. "Вълците" гостуват утре на шестия Борусия (Дортмунд), който е с 22 точки.

Вердер остана на 14-о място с 14 точки и отива там където се намираше през целия минал сезон - в зоната на изпадащите. В момента ситуацията на тима е относително спокойна защото последните два тима Майнц 05 и Шалке 4 са съответно с 6 и 5 точки.

Айнтрахт (Франкфурт) победи Байер (Леверкузен) с 2:1 в Бундеслигата

Втора поредна загуба за устремения към титлата Байер (Леверкузен)