Силният тим на Байер (Леверкузен) постепенно се отдалечава от върха в германския шампионат. "Аспирините" допуснаха втора поредна загуба за първенство, като този следобед преклониха глава при визитата си на Айнтрахт с 1:2.

Оправдание за селекцията на Петер Бош може да бъде и огромният брой основни футболисти, които пропуснаха мача заради контузии или заболяване с коронавирус.

Борусия (Мьонхенгладбах) победи Арминия (Билефелд) с 1:0 в Бундеслигата

Борусия (М'Гладбах) сложи край на лошата серия с успех над удобен съперник

"Жребчетата" спечелиха минимално в Билефелд

Въпреки това, битката във Франкфурт започна с ранен гол за гостите на Амири. Новият голям талант на Байер - Флориан Виртц пусна перфектен извеждащ пас за своя колега, който също демонстрира голяма класа, завършвайки с пета в мрежата на Трап.

Паритетът беше възстановен сравнително бързо, след като Юнес вкара за 1:1 в 22-ата минута. Джибрил Соу видя пролуката между двамата централни защитници на Леверкузен и изведе Амин Юнес сам срещу Храдецки, а за него остана най-важната задача - да опъне мрежата на съперника.

Бо Свенсон е новият треньор на Майнц 05

Отбор в Германия се сдоби с нов треньор в последните часове на 2020-а

Бившият защитник е играл за Майнц 7 години

Крайният изход на дербито бе решен с автогол в 54-ата минута. Националът на Буркина - Едмонд Тапсоба направи всичко, за да спре извеждащ пас към нападател на Айнтрахт, но вместо това порази собствената си мрежа, носейки едва втората загуба за своя тим от началото на кампанията.

Няма друг отбор като Байерн (Мюнхен)

Баварска фабрика за голове и купи

За да стане още по-лошо за Тапсоба, в самия край, той можеше да донесе точката за своя тим, но при негово включване в атака, не успя да бъде максимално точен с глава. При това преди това Айнтрахт оцеля и при удар на Амири, който след рикошет срещна гредата.

АЙНТРАХТ - БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) 2:1

0:1 Амири (10"), 1:1 Юнес (22"), 2:1 Тапсоба-автогол (54")