Отборите на Щутгарт и РБ Лайпциг не се победиха в ранния неделен двубой от програмата на Бундеслигата - 1:1. Всичко по-интересно на "Мерцедес-Бенц Арена" се случи през първото полувреме, когато паднаха и двете попадения в срещата.

Борусия (Дортмунд) - Байер (Леверкузен) 1:0 в мач от Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) с първа победа в Бундеслигата след ерата "Халанд"

Вестфалци се наложиха минимално над Байер (Леверкузен)

"Биковете" стартираха по-добре и още в осмата минута откриха, чрез Кристофър Нкунку, за когото се смята, че ще наследи Роберт Левандовски на върха при голмайсторите в германския футболен шампионат.

Националът на Франция получи ключово подаване от Дани Олмо, след което преодоля Мюлер с изстрел в десния ъгъл.

Паритетът беше възстановен в 30-ата минута, когато Ахамада направи добра комбинация с Калайджич и с премерен удар от границата на наказателното поле донесе радост за "швабите".

През втората част домакините имаха претенции за дузпа, но след преразглеждане с ВАР бяха отменени, а стражът на Щутгарт Мюлер се намеси решаващо при удари на Нкунку.