Щутгарт победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 в предпоследен мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. С успеха „швабите" на практика си осигуриха абсолютно спокойствие относно своето оставане в елита и ще изиграе без напрежение оставащите пет кръга.

Загубата пък свали Гладбах от местата, даващи право на участие в Лига Европа. Нещо повече - в Борусия имаха сериозни претенции и за четвъртото място, но поражението ги остави на 5 точки зад заемащия го в момента тим на Шалке.

На практика Щутгарт си осигури победата само в рамките на 6 минути още преди почивката.

Първо в 28-ата мин Максим центрира от фаул, Де Йонг отклони с глава, а Алваро Домингеш заби топката в собствената си врата.

Малко по-късно Гентнер се възползва от един карамбол в полето на Гладбах, овладя и преодоля вратаря Тер Щеген за 2:0.

След почивката Борусия натисна в търсене на изравняване, докато домакините се прибраха в своята половина и заложиха на контри. Въпреки няколкото добри ситуации, открили се пред Де Йонг и Ханке обаче, гостите така и не успяха да се поздравят дори с едно попадение.