Щутгарт и Борусия (Мьонхенгладбах) не се победиха в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Двата отбора завършиха 2:2 на "Мерцедес Бенц Арена".

Първи в резултата поведоха гостите чрез Щиндт, реализирал от дузпа. Швабите изравниха чрез Гонсалес, а Закария направи 1:2. Крайният резултат бе оформен от дузпа Уамангитука.

Срещата започна равностойно. В 34-ата минута гостите получиха право да изпълянт дузпа, реализирана от Щиндл.

В 58-ата минута,Николас Гонсалес засече пас от Борна Соса и не даде шанс на Ян Зомер с прострелен удар с глава в долния десен ъгъл за 1:1.

Илия Груев-младши дебютира в Бундеслигата при успех на Вердер

Българският талант се появи в игра в продължението на мача с Аугсбург

В 61-ата минута, Денис Закария овладя по перфектен начин подаване на ръба на пеналтерията, дошло от Ларс Щинд, и нанесе добър удар за 1:2.

В самия край на мача след разглеждане от ВАР, съдията отсъди дузпа в полза на швабите. Зад бялата точка застана Уамангитука , който не даде шанс на вратаря и с късмет реализира дузпа. Ударът му попадна под напречната греда, отбивайки се от нея, но Ян Зомер не стигна до топката.

След този мач, Щутгарт е на 10-ото място с 22 точки. Борусия пък е 7-ми с 25 пункта.