Шампионът на Германия Борусия (Д) се класира за 1/2-финала на турнира за купата на Германия.

"Жълто-черните" победиха с 4:0 при гостуването си на Холщайн Кил. Домакините от четвъртото ниво на футбола в Германия демонстрираха много желание и им липсваше малко късмет, за да стигнат до поне един гол.

Още в 8-ата минута можеха дори да открият, но се случи пропуск сам срещу вратаря. Три по-късно логичното стана факт и Левандовски изведе гостите от Дортмунд напред. След само още седем японската звезда на Борусия Шинджи Кагава удвои.

Холщайн пък не се отказваше и всячески полагаше усилия, за да се върне в мача. Това не се случи и през второто полувреме, а в 80-ата влезлият десетима минути по-рано Лукас Бариос се разписа за 3:0. Крайното 4:0 оформи Перишич в 87-ата.

В сряда, 8 феврури, са останалите три мача от 1/4-финалната фаза, а именно - Хофенхайм - Гройтер Фюрт, Херта - Борусия (М) и дербито Щутгарт - Байерн (М).