Херта (Берлин) и Шалке 04 не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 2:2 в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Домакините откриха резултата в 21-ата минута чрез Бен Хатира, който довкара една отбита от стража на „кралско-сините" топка и на празна врата откри резултата.

В края на първото полувреме Шалке изравни. Сане получи добър пад по левия фланг, напредна в полето и с техничен удар вкара покрай Крафт - 1:1. При този резултат дойде и последният сигнал за първата част.

След почивката двата отбора си размениха по още един гол. Харагучи отново даде аванс на домакините, след като се разписа в 81-ата минута. Последната дума обаче бе за гостите, които чрез Матип в последната минута стигнаха до крайното 2:2.

Благодарение на точката Шалке вече има 39 точки, като изостава с 2 от четвъртия в класирането Борусия (Мьонхенгладбах). Херта са 14-ти с 26 точки.

Много тежка загуба регистрира Хамбургер, който отстъпи с 0:3 при визитата си на Хофенхайм. Така Хамбургер продължава да няма победа от началото на февруари и се намира в изключителна близост до опасната зона.