Отборите на Шалке и Байерн Мюнхен завършиха наравно 2:2 в дербито от 10-ия кръг в Бундеслигата. По този начин баварците сложиха край на серията си от три мача без спечелена точка навън или от 20-и август насам.

Шампионите обаче бяха пак пред загуба, тъй като в 20-ата минута "сините" от Гелзенкирхен вече водеха с 2:0. Петер Льовенкрандс откри резултата в 13-ата минута след хубава комбинация с Густаво Варела, а седем минути по-късно Леван Кобиашвили покачи на 2:0 с чудесен изстрел от средно разстояние.

В 29-ата минута вратарят на гостите Оливер Кан дори предотврати трети гол след невероятен рефлекс при изстрел на Кевин Кураний.

Грешка на вратаря на домакините Мануел Нойер (заменил титуляра Франк Рост) доведе до намаляване на резултата. Нойер не се намеси добре след центриране от свободен удар на Вили Саньол и топката попадна на краката на Андреас Отъл, който направи 2:1.

Малко след почивката Отъл изработи втория гол, като подаде на Рой Макай, който изравни - 2:2 в 52-та минута.

Този резултат се запази до края и така двата тима продължават да са един до друг - трети и четвърти с по 17 точки, на 3 точки от лидера Вердер.

В другата среща Айнтрахт (Франкфурт) записа едва втората си победа за сезона (при 7 ремита), надделявайки над изключително слабия гост Борусия Мьонхенгладбах с 1:0 с попадение на Наохиро Такахара в 78-та минута.