Шалке 04 отстъпи при домакинството си на Аугсбург в първата среща от неделната програма в Бундеслигата.

Мачът в Гелзенкирхен от 27-ия кръг на първенството завърши при резултат 0:3.

Автор на първото попадение в срещата бе Едуард Льовен. Той изпълни чудесен свободен удар още в 6-ата минута на двубоя, като Шуберт не успя да реагира своевременно и единствено изгледа как кълбото връхлита мрежата на вратата му.

0:2 направи от Заренрен-Базее в 76-ата минута на сблъсъка, а в продължението Кордова отбеляза и трети гол в полза на победителите.

Снимка 480767

Източник: Twitter

И двата отбора изпитват огромни затруднения в последните няколко месеца.

Домакинът не познава вкуса на успеха в редовното време във вече 9 двубоя от шампионата на страната. В предишният кръг съставът отстъпи пред Борусия (Дортмунд) с 0:4.

Борусия разсипа Шалке, Халанд и Герейро сътвориха шоу при завръщането на Бундеслигата!

Гостите бяха "04" и на футболния терен

След срещата тогава в Шалке дори получиха подигравателни коментари за получилия се краен резултат.

Витсел: Резултатът е в името - Шалке 0:4

Халфът пропусна рурското дерби

Гостите от Аугсбург пък спечелиха за последно през февруари месец, когато надвиха вкъщи Вердер (Бремен) и постигнаха единствения си успех през календарната година.

Те пристигнаха в серия от четири поражения, но все пак стигнаха до победата.

Футболистите на Шалке се активизираха след ранния получен гол, но нямаха шанс да изравнят в рамките на първата част от двубоя.

Снимка 480765

Нийдерлехнер пък можеше да удвои преднината на гостите в началото на второто полувреме, но този път Шуберт спаси тима си.

14 минути преди последния сигнал в срещата нигериецът с любопитно име Ноа-Жоел Заренрен-Базее все пак вкара за 2:0, слагайки точка на спора.

Крайното 0:3 оформи Кордова, който бе точен в продължението на двубоя.

Снимка 480764

Въпреки победата си, гостите се намират опасно близо до зоната със застрашените от изпадане отбори, като разполагат с 30 точки.