РазенБалшпорт (Лайпциг) и Байерн (Мюнхен) не се победиха в един от най-интересните мачове от програмата на четвъртия кръг в Бундеслигата. Срещата на стадион "Ред Бул Арена" завърши при резултат 1:1.

Роберт Левандовски вкара за гостите, докато Форсберг се разписа от дузпа за домакините.

Срещите между Байерн и РБ Лайпциг започнаха да се превръщат в истинска класика в последните няколко издания на дербито. Почти винаги те предлагат зрелищен футбол, доста голове, обрати, червени картони и здрави единоборства за всяка педя терен. Така беше и днес, с уточнението, че многото пропуснати ситуации лишиха двубоя от висока резултатност.

Байерн без Леон Горетцка между 2 и 4 седмици

Халфът претърпя операция на лявото бедро

През по-миналия сезон клубът от Лайпциг най-после успя да победи Байерн, след като бе загубил предишните три шампионатни срещи. Днес обаче домакините изоставаха в резултата след само 3 минути игра.

Тогава Левандовски получи чудесна възможност да открие резултата и не сгреши, давайки ранно предимство на тима си. Натискът на гостуващия гранд не спря, но въпреки това нови попадения в полза на състава от Мюнхен така и не падаха.

Снимка 442832

Източник: Twitter

В продължението на първата част Емил Форсберг вкара от дузпа, връщайки тима си в битката.

Голаджията на домакините Тимо Вернер дълго време беше спряган за ново попълнение на мюнхенци, но все пак удължи договора си с РБ през август. Днес обаче той не успя да разочарова Байерн за втори път това лято.

"Биковете" имаха да си връщат за класическото поражение във финала за Купата на Германия, а освен това те не бяха вкарвали на Байерн в продължение на 305 минути във всички турнири.

Тази вечер те го направиха, но не стигнаха до успеха.

Снимка 439938

Източник: EPA/БГНЕС

За първенство баварците водят с 4:1 победи в седем мача, но в Лайпциг е наличен пълен паритет при голова разлика 7:7.

Борусия (Дортмунд) изнесе лекция на Байер (Леверкузен), вкара четири безответни гола