Фортуна (Дюселдорф) разби с 4:0 като гост Шалке 04 в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. "Кралскосините" продължават да затъват, като днес бяха тотално разбити от своя съперник. Давид Ковнацки (62,84) вкара два гола за победителите, а по едно попадение добавиха Доди Лукебакио (35-дузпа) и Бенито Раман (68).

С успехът Фортуна събра 31 точки и се намира в средата на класирането, далеч от опасната зона. Шалке е 14-и с 23 пункта.

Снимка 410028

Източник: Twitter

Байер (Леверкузен) се завърна към победите. "Аспирините" надвиха с 2:0 гостуващия Фрайбург. Шарлис Арангиз (4) и Леон Бейли (73) бяха точни за победителите. Тимът на Петер Бош е шести със 39 точки и се доближи на четири пункта от зона Шампионска лига.

Снимка 410027

Друг отбор, насочил се към лигата на богатите през следващия сезон - РБ (Лайпциг) стигна до труден, но много важен успех с 1:0 над Нюрнберг като гост. Автор на единственото попадение стана Лукас Клостерман в 40-ата минута. "Биковете" излязоха на трето място след днешния успех с 45 точки, докато "франките" са на дъното.

Аугсбург победи Борусия (Дортмунд) с 2:1

Борусия (Дортмунд) се сгромоляса в Бавария

"Жълто-черните" загубиха от Аугсбург

В най-интересния мач от съботния следобед Айнтрахт (Франкфурт) победи драматично Хофенхайм с 3:2. Анте Ребич откри резултата на "Комерцбанк Арена" в 20-ата минута. В края на полувремето Жоелинтон изравни. В 60-ата минута Ишак Белфодил направи пълен отбра за гостите. Шест минути по-късно Касим Адамс бе изгонен с втори жълт картон. "Орлите" натиснаха и успяха да стигнат до изравнителен гол, дело на Себастиен Алер в 90-ата минута. В шестата минута на добавеното време резервата Гонсало Пасиенсия вкара за крайното 3:2.

Айнтрахт заема пето място с 40 точки във временното класиране, докато Хофе има пет по-малко.