Лидерът в Бундеслига Борусия (Дортмунд) допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Аугсбург. Двубоят бе от 24-ия кръг на първенството.

В герой за баварския тим се превърна Жи Дон-Вон, който вкара и двата гола. За "жълто-черните" точен бе Пако Алкасер.

Възпитаниците на Люсиен Фавр запазиха аванса си от 3 точки пред Байерн (Мюнхен), който утре има тежко гостуване на Борусия (Мьонхенгладбах). Аугсбург е 15-и с 21 точки.

В 24-ата минута Андре Хаан се освободи отляво и центрира в наказателното поле. Първият удар на Жи бе блокиран, но при добавката кореецът не сбърка - 1:0.

Снимка 409971

Източник: Twitter

В 42-ата минута Бруун Ларсен изскочи сам срещу Кобел, но вратарят на домакините спаси.

В 68-ата минута Аугсбург стигна до втори гол. Домакините се възползваха от грешка при изнасянето на топката от страна на Дортмунд, Жи Дон-Вон напредна през центъра, финтира двама защитници и с прекрасен прехвърлящ удар отбеляза за 2:0.

Матиас Замер: Байерн има предимство пред Борусия (Дортмунд)

"Това обаче не си личи в класирането"

В 82-ата минута Борусия се върна в мача. Тайгъл върна назад, Санчо отне топката и намери Марио Гьотце, който продължи за Пако Алкасер. Испанецът не сбърка и прати топката в мрежата за 2:1.

До края на срещата гостите натиснаха, но не успяха да стигнат поне до точка.