РБ Лайпциг продължава наказателната си акция в Бундеслигата. "Биковете" постигнаха трета поредна победа, като тази вечер триумфираха с 3:1 при наглед тежката си визита на Борусия (М"Гладбах).

Селекцията на Юлиан Нагелсман поведе с 0:2 до 47-ата минута, когато две попадения отбеляза Тимо Вернер.

"Зебрите" се върнаха много късно в мача, като в 91-ата минута Емболо намали до 1:2. Тимо Вернер обаче бързо уби надеждите на Борусия, след като се възползва от оставените пробойни в отбраната на домакините и освен победата, той оформи и своя хеттрик.

В следващия кръг на РБ Лайпциг предстои голямо дерби - домакинство на Байерн (Мюнхен). Борусия пък гостува на новаците от Кьолн.