Лидерът в германската Бундеслига - РБ Лайпциг продължава с отличното си представяне. Селекцията на Юлиан Нагелсман постигна очакван успех и у дома надигра новаците от Унион (Берлин) с 3:1. По този начин "биковете" увеличиха на пет точки преднината си пред втория Борусия (М"Гладбах), който вчера допусна загуба при гостуването си на Шалке 04.

Гостите спечелиха четири от петте мача в Бундеслигата

Вердер спечели битката на опашкарите с Фортуна

По подобие на голяма част от своите двубои, и в този РБ трябваше да осъществява пълен обрат. На почивката Унион водеше с 1:0, след като Бюлтер получи пас от Себ Андерсон в 10-ата минута и хладнокръвно прати топката в долния ляв ъгъл на Гулаши.

След паузата обаче Лайпциг стигна до лидерството с два бързи гола между 51-ата и 57-ата минута. Първото от тях беше дело на Тимо Вернер. Звездата се възползва от лошо отбита топка и с плътен шут наказа берлинчани. Малко след това австриецът Сабитцер също попадна в прегръдките на своите колеги. Той бе застанал малко пред голлинията и след меле при корнер, наказа отблизо Гикиевич с акробатичен удар.

Резервата Ерлинг Халанд вкара хетрик за сензационния обрат на Борусия (Дортмунд) като гост на Аугсбург

Доамкините водеха с 3:1 преди да влезе норвежката голова машина

Точка на спора, с второто си попадение в мача, сложи Вернер в 83-ата. Топката стигна малко случайно до намиращия се на далечната греда нападател, за който обаче няма трудна позиция за вкарване, и без подготовка я прати в левия ъгъл на Унион.

В следващия кръг РБ Лайпциг гостува на Айнтрахт, докато Унион (Берлин) ще се опита да сложи край на поредицата си от загуби с мач срещу Аугсбург.