Борусия (Дортмунд) направи сензационен обрат на терена на Аугсбург. "Жълто-черните" изоставаха на два пъти с по два гола, но след влизането на новата покупка Ерлинг Халанд вкараха четири гола и спечелиха с 5:3.

Шалке спечели първия мач в Бундеслигата за 2020 година

"Сините" се наложиха над доскорошния лидер Борусия (Мьнхенгладбах) с 2:0

През първото полувреме падна само един гол дело на Флориан Нидерлехнер за домакините в 34-ата минута след прекрасно изпълнение на Рубен Варгас. Веднага след подновяването на играта Марко Рихтер увеличи на 2:1.

Снимка 462171

Източник: EPA/БГНЕС

Юлиан Бранд намали за гостите в 49-ата минута, но Нидерлейнер възстанови преднината на Аугсбург за 3:1 в 55-ата миунта. Това накара Лусиен Фавр да вкара норвежката звезда Ерлинг Халанд на мястото на Лукаш Писчек.

Ходът даде резултат само 3 минути по-късно и Халанд вкара първия си гол за Дортмунд след решаващо подаване на Джейдън Санчо. Самият Санчо изравни за 3:3 след пас на Матс Хумелс само след две минути. В 70-ата минута норвежецът направи пълния обрат факт. Торган Азар  финтира вратаря и подаде на тепсия на Халанд

Снимка 462173

Но това не беше всичко от норвежката голова машина. Гостите, на гребена на вълната, продължиха да създават голви положения. В 79-ата минута Марко Ройс асистира на Ерлинг за 5-3.

Снимка 462175

Така Дортмунд изпревари вечния съперник Шалке на четвъртата позиця. Двата отобра имат по 33 точки, но Борусия е със значително по-добра голова разлика. Със същия актив е и Байерн (Мюнхен), който утре ще гостува на Херта. Аугсбург е на десето място с 23 точки.