Гостите спечелиха 4 от петте мача в Бундеслигата, които започнаха в 16:00 часа. Най-интригуващ разбира се беше двубоят в Аугсбург, където норвежката голова машина Ерлинг Халанд направи сензационен обрат.

Резервата Ерлинг Халанд вкара хетрик за сензационния обрат на Борусия (Дортмунд) като гост на Аугсбург

Доамкините водеха с 3:1 преди да влезе норвежката голова машина

В битката на дъното Вердер се наложи над Фортуна след автогол на Флориан Кастенмайер в 67-ата минута. Натискът на домакините от Дюселдорф доведе само до втори жълт картон за Никлас Мойзандер.

Кьолн постигна единствената домакинска победа срещу Волфсбург с 3:1. Джон Кордоба вкара две попадения преди почивката. Йонас Хектор направи резултата класически. В 66-ата минута Ренато Шефен вкара почетното попадение за "вълците".