РБ Лайпциг временно оглави класирането в германската Бундеслига. "Биковете" се възползваха максимално от грешката на Байер (Леверкузен) и утрешния мач на Байерн (Мюнхен), за да се чувстват горди от позицията си на №1. Тя бе заслужена след труден триумф при гостуването на Щутгарт с 1:0.

Херта победи Шалке с 3:0 в Бундеслигата

"Старата дама" от Берлин също не прости на трагичния Шалке

Класически успех за селекцията на Херта

По подобие на множество от своите двубои, и днес хората на Юлиан Нагелсман сътвориха голям брой пропуски, които можеха да объркат сериозно техните планове.

Още в 4-ата минута Грегор Кобел трябваше да спасява домакините, след като спаси воле на Анхелино. В 22-ата минута Паскал Щенцел наруши правилата в собственото си наказателно поле и реферът Дингерт отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Емил Форсберг, който обаче не успя да преодолее Кобел.

Неуспехите на шведа продължиха и до почивката, когато изпусна още две изгодни възможности.

Тайуо Ауной донесе победата на Унион като гост на Вердер

Нигериецът направи асистенция и вкара гол

Втората част не предложи нещо по-различно, а напротив. Още в 46-ата минута Амаду Айдара направи по-трудното и от непосредствена близост не намери целта. В последвалите атаки, африканецът още на два пъти капитулира пред класата на Кобел.

РБ Лайпциг все пак дочака своя момент и триумфира с гол в 67-ата минута. Тогава центриране на Анхелино придоби странна траектория след рикошет в тялото на съперник и достигна до Дани Олмо на далечната греда. Испанецът не чакаше втора покана и между краката на вражеския страж реализира победното попадение.

Айнтрахт (Франкфурт) победи Байер (Леверкузен) с 2:1 в Бундеслигата

Втора поредна загуба за устремения към титлата Байер (Леверкузен)

"Аспирините" бяха повалени от Айнтрахт

До края Щутгарт имаше страхотен шанс да се добере, макар и незаслужено, до точката, но длъжник на "швабите" остана Валдемар Антон. Резервата на РБ - Александър Сьорлот пък не съумя да отбележи втори път за "биковете".

В следващия кръг Лайпциг приема Борусия (Дортмунд) у дома. Щутгарт гостува на Аугсбург.

Борусия (Мьонхенгладбах) победи Арминия (Билефелд) с 1:0 в Бундеслигата