РБ (Лайцпиг) победи с 2:1 у дома Хановер в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което не паднаха попадения. В 56-ата минута гостите организираха добра атака, Бебоу намери Джонатас в наказателното поле, който откри резултата.

В 70-ата минута "биковете" изравниха чрез Юсуф Поулсен. Датският нападател се разписа на празна врата, след като получи отлично успоредно подаване от Тимо Вернер.

В 86-ата минута Вернер реализира победното попадение за домакините. Голмайсторът на Лайпциг засече подаване на Форсберг.

Порто победи РБ Лайпциг с 3:1

Порто си върна на Лайпциг (ВИДЕО)

"Драконите" заемат второто място в своята група

След този успех РБ (Лайпциг) събра 22 точки и излезе на второ място във временното класиране на Бундеслигата като изпревари Борусия (Дортмунд). "Жълто-черните" по-късно днес приемат Байерн в дербито на кръга.

В друг мач от днес Аугсбург и Байер (Леверкузен) не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1. Кевин Фоланд даде преднина на "аспирините" в 47-ата минута, а две по-късно Дансо изравни.

Снимка 321823

Борусия (М) и Майнц също не излъчиха победител. Срещата между двата тима завърши 1:1. Гостите от карнавалния град откриха резултата чрез Диало в 19-ата минута. "Жребчетата" стигнаха до изравнителен гол в 69-ата минута чрез Вестергорд.

Снимка 321822

Източник: Twitter

Шалке стигна до победа с 1:0 като гост над Фрайбург. Единственото попадение в мача бе дело на Даниел Калиджури в 62-ата минута.