В среща от 31-вия кръг на Бундеслигата, РБ (Лайпциг) победи без сериозни затруднения гостуващия тим на Щутгарт.

Мачът приключи с чиста победа за домакините с 2:0.

Точни за победителите бяха Амаду Айдара и Емил Форсберг. За първия от двамата това бе поредно попадение през сезона.

Ханзи Флик: Все още не знам как ще си тръгна от Мюнхен

"На футболистите им се насъбраха много игрови минути"

Още в 14-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, което се оказа от решаващо значение за цялостното развитие на битката.

Ахамада получи червен картон, като гостуващият тим трябваше да доиграе двубоя в намален състав.

Още на старта на второто полувреме Айдара се възползва от все още не съвсем добре ориентираните бранители на съперника и даде предимство на отбора си.

В 67-ата минута, от дузпа, опитният Форсберг покачи на 2:0, което окончателно приключи съперника.

Бундеслигата под карантина за последните три кръга

Ще протече в два етапа

"Червените бикове" се представят отлично през този сезон в елита, но така и не успяват да изместят Байерн (Мюнхен) от лидерската позиция, а до финала на кампанията остават едва 3 кръга.

Така на практика баварците трябва да спечелят една победа,з а да си гарантират краен успех в първенството.

В същото време Щутгарт се намира в доста лоша форма напоследък, влизайки в неприятна серия от вече 4 поредни поражения в шампионата.

Гостите заемат 10-тата позиция във временното класиране.