РБ Лайпциг постигна своята победа №11 от началото на сезона в Бундеслигата. "Биковете" остават на седем точки от лидера Байерн (Мюнхен), след като триумфираха при домакинството си на Байер (Леверкузен) с 1:0. Поражението беше второ последователно за "аспирините", които не стартират никак добре новата 2021 година и вече е на четвърта позиция с 32 точки, колкото имат още четири тима...

Байерн (Мюнхен) разби Хофенхайм с 4:1

Байерн си върна на Хофенхайм с разгромна победа

Баварците разбиха с 4:1 своя съперник

Единственото попадение в срещата беше реализирано от юношата на ПСЖ - Кристофър Нкунку в 51-ата минута. Французинът се оказа достатъчно настоятелен в полето на Байер и с хубав изстрел не остави шанс на Храдецки.

Липса на късмет в днешния ден имаше лидерът на Лайпциг - Марсел Сабитцер. Австриецът веднъж беше разочарован за незачитане на негово попадение, а в края дори удари гредата. Десният страничен стълб спря и норвежеца Александер Сьорлот от това да направи победата на РБ далеч по-убедителна.

Борусия (Дортмунд) се върна към победите след обрат срещу Аугсбург

"Жълто-черните" се наложиха с 3:1

Добър мач за Леверкузен изигра младата им звезда Флориан Вирц, който обаче не се оказа достатъчен за нещо по-позитивно на "Ред Бул Арена".

РБ ЛАЙПЦИГ - БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН 1:0

1:0 Нкунку (51")