Сензацията РБ Лайпциг се възползва от снощната загуба на лидерите Байерн (Мюнхен) и скъси изоставането си от тях на 10 точки. Това стана факт, след като тази вечер "биковете" спечелиха трудната си визита на Майнц 05 с 3:2.

След нулево първо полувреме гостите от Лайпциг нанесоха своя удар между 48-ата и 52-ата минута. Първо резултатът бе открит от Сабитцер, а малко след това се разписа и националът на Германия - Тимо Вернер.

Снимка 287188

Домакините се върнаха в мача към 70-ата минута, когато звездата Сампейро се разписа от дузпа. Въпреки създалото се напрежение, РБ демонстрира психическа устойчивост и в крайна сметка се добра и до скъпоценен трети гол, дело на Наби Кейта.

До края Майнц 05 върна едно попадение чрез резервата Муто, но това не помогна поне за точката. В 89-ата минута пък с директен червен картон бе изгонен Габамин.

Байер (Леверкузен) пък направи важна крачка към отдалечаването си от опасната зона, след като надвиха сигурния изпадащ Дармщад с 2:0. Точни за успеха бяха Бранд и Кевин Воланд. Не подобна беше съдбата на друг замесен в борбата за спасение - Волфсбург, който отстъпи с 0:1 на Фрайбург и така се доближи на само точка от бражното 16-то място.

Снимка 287187

Борусия (Мьонхенгладбах) сложи край на серията си от три поредни мача без победа, след като надви с минималното 1:0 намиращият се в криза тим на Херта Берлин. Всичко на "Борусия -Парк" бе решено в 16-ата минута, когато Бенес реализира решаващото попадение. Асистенцията беше дело на Ларс Щиндъл.

ВОЛФСБУРГ - ФРАЙБУРГ 0:1

Байерн на колене пред Хофенхайм и детето-чудо сред треньорите (РЕЗУЛТАТИ ОТ БУНДЕСЛИГАТА)

"Баварците" отстъпиха с 0:1