Последният в Бундеслигата Падерборн сътвори голямата изненада в ранните съботни двубои от шампионата. "Синьо-черните" съумяха да се преборят за точка при гостуването си на тоталния фаворит РБ Лайпциг - 1:1. Мачът стартира добре за "биковете", които поведоха в средата на частта чрез Патрик Шик. Малко след това обаче Дайот Упамекано получи червен картон и така домакините останаха с човек по-малко. Падерборн се възползва от численото си предимство и в 92-ата минута се добра до ремито след гол на Щродиек.

Байер (Леверкузен) загуби от Байерн (Мюнхен) с 2:4

Байерн с девета поредна победа, Леверкузен преклони глава пред шампиона

17-годишен вкара на баварците, Хаверц не игра

Така селекцията на Юлиан Нагелсман пропусна изгодна възможност да излезе, макар и временно, на втората позиция в таблицата.

Първото попадение в срещата отбеляза Патрик Шик в 27-ата минута. Лайпциг организира акция като по учебник, при която Тимо Вернер продължи за своя колега в атака, който от удобна позиция не сгреши срещу Зингерле.

Снимка 482555

Източник: EPA/БГНЕС

В 43-ата минута обаче РБ беше неочаквано затруднен, след като Дайот Упамекано получи втори жълт картон.

Макар и страдащи от численото неравенство, РБ Лайпциг можеше да удвои своята преднина след паузата. Зингерле обаче показа сериозна класа под рамката, отразявайки изстрели на Дани Олмо и Тимо Вернер.

Смелият тим на Падерборн обаче не се отчая и до последния съдийски сигнал се хвърли масирано в търсенето на изравнителния гол. И "синьо-черните" успяха! Центриране от корнер образува сериозно меле пред Гулаши. Последва изстрел, който унгарският ветеран парира, но на точното място за добавка беше Щродиек, който отблизо сътвори голямата изненада за крайното 1:1.

Фрайбург обърка сметките на Борусия (Мьонхенгладбах) в петъчния двубой от Бундеслигата

Бивш нападател на Байерн (Мюнхен) напомни за себе си

В останалите срещи от този час, Майнц изненада като гост Айнтрахт, побеждавайки го с 2:0, докато Фортуна (Дюселдорф) и Хофенхайм завършиха при зрелищно реми 2:2.

РБ ЛАЙПЦИГ - ПАДЕРБОРН 1:1

1:0 Патрик Шик (27"), 1:1 Щродиек (90+2")