Байерн (Мюнхен) се справи без проблеми с Байер (Леверкузен) в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата.

Битката на стадион "БайАрена" завърши с успех за баварците с 4:2.

Точни в полза на победителите бяха Коман, Горетцка, Гнабри и Левандовски. За домакините се разписаха Аларио и 17-годишният Вирц.

Снимка 482552

Източник: Twitter

Баварците спечелиха последните си девет мача в Бундеслигата. Звездата на домакините Кай Хаверц не се появи на терена, като не попадна в групата на отбора си, заради мускулен проблем.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Байер (Леверкузен) - Байерн (Мюнхен) 2:4

Баварците спечелиха последните си осем мача в Бундеслигата

Първото полувреме не започна съвсем по вкуса на баварците, като още в 9-ата минута те се оказаха в ролята на догонващи в резултата. Това стана факт след попадение на Аларио. Асистенцията бе на сметката на Баумгартлингер, но на първо време останаха известни съмнения за това, че голмайсторът за домакините се е намирал в положение на засада.

Повторенията не бяха съвсем категорични, което наложи разглеждане на ситуацията с ВАР. Голът бе зачетен, въпреки че страничният съдия бе вдигнал високо флага си, маркирайки засада на Аларио.

Снимка 482542

Байерн опита да отговори незабавно, но комбинация между Мюлер, Коман и Левандовски завърши с изстрел на последния в ръцете на Храдецки.

В 27-ата минута резултатът беше изравнен. Коман се разписа от добра ситуация, след като бе изведен добре и се възползва оптимално от неточност в играта на Диаби.

Снимка 482545

Напрежението се четеше в действията на състезателите и на двата тима. Те бяха "възнаградени" от главния съдия с официални предупреждения, в моментите, в които страстите излизаха извън рамките на обичайното.

Три минути преди изтичането на редовното време за първата част Коман получи пас в атака, продължи топката към Мюлер, който изведе Горетцка на границата на наказателното поле. Последва точен изстрел и пълният обрат в мача стана факт.

Снимка 482551

В самия край на първата част Гнабри пропусна 100%-во положение за баварците, като не успя да преодолее Храдецки, останал очи в очи с него. Още в следващата атака обаче Гнабри се реваншира, като напредна в полето на Байер и с техничен, прехвърлящ удар покачи на 3:1 в полза на Байерн (Мюнхен).

Така още на полувремето бе очевидно, че гостите са по-добрият тим на терена и по всяка вероятност заслужено ще спечелят трите точки днес.

Снимка 482548

След малко повече от час игра всичко окончателно стана ясно. Две поредни центрирания притесниха отбраната на домакините.

При второто Левандовски се оказа в чиста голова позиция и стреля с глава за 4:1.

Снимка 482553

Крайното 4:2 бе оформено минута преди изтичането на редовното време, когато младият Вирц стреля технично в горния десен ъгъл на вратата на Нойер.

Така Байерн остава на върха в класирането на Бундеслигата, с актив от точно 70 точки. Преследвачът Борусия (Дортмунд), който играе двубоя си от кръга по-късно днес, е с 10 пункта зад баварците.

От 82 изиграни шампионатни мача между Байер и Байерн, мюнхенци имат 48 победи и 18 поражения, при голова разлика 156:97.

Снимка 482550

Голмайсторът на първенството Роберт Левандовски набра скорост и подгони рекорда на Герд Мюлер от сезон 1971/72. Срещу Байер таранът е вкарал четири гола в 16 срещи за първенство.