Феновете и отбора на Шалке определено ще посрещнат коледните празници в отлично настроение. „Кралско сините" разгромиха с 5:0 у дома Вердер (Бремен) в  последния си за календарната година мач от Бундеслигата. Хеттрик за „миньорите" пък заби ветеранът Раул.

Испанецът откри в 16-ата мин. след изпълнение на корнер и грешка на вратаря Тим Вийзе, който му поднесе топката на тепсия.

Само 4 минути по-късно Раул отново бе в прегръдките на своите съотборници, след като засече отблизо добро подаване на партньора си в атаката Клаас-Ян Хунтелаар.

След почивката Вердер се мобилизира и създаде няколко нелоши положения пред Унерщал, но тогава на преден план отново излезе неудържимия тази вечер Раул, който оформи хеттрика си в 63-ата мин, засичайки с глава центриране на Фухс.

След това попадение гостите съвсем свалиха гарда и логично получиха набързо още два гола. Пападопулос направи резултата 4:0, а Хунтелаар също не пропусна да запише името си на таблото, оформяйки крайното 5:0.

След този успех, Шалке ще зимува на третото място,  с равни точки с втория Дортмунд и 3 зад лидера Байерн.