Четвъртодивизионният Заарбрюкен сензационно се класира за полуфиналите за Купата на Германия. Тимът от Регионалната лига победи елитния Фортуна (Дюселдорф) със 8:7 след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 1:1.

Заарбрюкен водеше с 1:0 до 90-ата минута, когато допусна изравнителен гол.

Домакините шокираха гостите от Дюселдорф още в средата на първото полувреме. Кевин Фрюзе напредна през центъра на терена, стигна до границата на наказателното поле и намери Тобиас Янчке, който сам срещу стража Флориан Кастенмайер не сбърка за 1:0.

В 83-ата минута Хенингс изпусна от бялата точка за гостите. След изпълнение на ъглов удар именно стражът Кастенмайер, който се беше включил напред успя да отклони топката, за да може на втора греда централният бранител Занка Йоргенсен да изравни.

Решителният наказателен удар изпусна героят на Фортуна в редовното време Занка Йоргенсен.