Борусия (Дортмунд) не успя да победи Шалке 04 в дербито от 13-ия къг на германското футболно първенство.

Двубоят на стадион "Сигнал Идуна Парк" завърши при резултат 4:4.

Точни за домакините бяха Обамеянг, Гьотце, Герейро и Стамбули, пратил топката във вратата на собствения си отбор. За гостите се разписаха Бургщалер, Харит, Калигури и Налдо.

Двата отбора се изправиха един срещу друг в 91-ото издание на рурското дерби в Бундеслигата, в което моментната форма никога не е от значение.

Борусия не бе печелил от 30.09 в шампионата на страната, като се очакваше при успех днес да се вдигне на крака. Нещо, което обаче не се случи.

Снимка 325632

Първото полувреме се разви по невероятен начин за домакините, като в рамките на едва 13 минути те реализираха цели 4 попадения във вратата на съперника.

Обамеянг откри резултата в 12-ата минута, а само една атака по-късно Стамбули прати топката в мрежата, вкарвайки си злощастен автогол.

Гьотце оформи класиката в 20-ата минута, а още 5 по-късно Герейро покачи на 4:0. Именно при този резултат двата тима се оттеглиха в почивка.

Гостите отговориха подобаващо, като в средата на второто полувреме се отчетоха с два гола, реализирани за само 4 минути - между 61-ата и 65-ата. Техни автори станаха Бургщалер и Харит.

Снимка 325633

"Лъжичката катран" за домакините бе червеният картон, който лидерът в атаката на тима Обамеянг получи в 72-ата минута.

Четири минути преди последния сигнал Калигури вкара за 4:3, а в заключителните секунди на даденото продължение Налдо оформи крайното 4:4, шокирайки домакините.

За последните 18 години Борусия има само четири победи на свой терен срещу вечния враг, който разполага с цели седем успеха на този стадион.