Последният в класирането на Бундеслигата Аугсбург успя да сложи прът в амбициите на хита Борусия (Мьонхенгладбах). Новаците в елита спечелиха с 1:0 вкъщи и отдалечиха Гладбах от челните места в подреждането.

Благодарение на успеха си, Аугсбург се измъкна от дъното и вече е 17-и. Борусия пък вече са 4-и, на точка зад лидерите Байерн и Шалке. Баварците обаче играят утре и може да дръпнат с точките.

Първата част не бе особено вълнуваща, като гостите от Гладбах имаха леко териториално преимущество.

През втората част Аугсбург взе инициативата в свои ръце и това бързо даде резултат. Калсен-Бракер откри с шут от около 20 метра след късо изпълнение на един фаул в 51-ата минута и хвърли в делириум феновете по трибуните.

До края на мача гостите от Гладбах така и не успяха да се съвземат и успяха да създадат само едно малко по-опасно положение за гол, което обаче не бе оползотворено.