Кьолн победи като гост Хамбургер с 4:3 в драматичен мач от четвъртия кръг на първа Бундеслига.

Срещата бе изключително интересна като головете се редяха един след друг. Първото попадение падна в 11-ата минута, когато Младен Петрич откри резултата за домакините от дузпа. 10 минути по-късно Чихи изравни резултата.

В началото на второто полувреме игралият в Литекс Милевойе Новакович даде преднина за гостите, отбелязвайки за 1:2. В 59-ата минута Райкович изравни, а само две минути по-късно Сон даде преднина за хамбургер. В края на мача Клеменс и Макена обаче донесоха безценните три точки на Кьолн.

В друг мач от четвъртия кръг на първа Бундеслига Фрайбург записа убедителна домакинска победа с 3:0 над Волфсбург. Бившият нападател на Левски Гара Дембеле влезе в игра едва в последните минута на мача. Домакините тотално доминираха на терена през цялата среща. Головете за Фрайбург станаха дело на  Барт (30),  Йендришек (40) и Макиади (59).

В друга среща, отборът на Вердер Бремен записа победа с 2:1 като гост на Хофенхайм. Първи до гол стигнаха домакините чрез Фирмино в 37-ата минута. Арнаутович (38) и Росеберг (83) обаче донесоха победата на „бременските музиканти”.

В друг мач Нюрнберг спечели минимална домакинска победа с 1:0 над Аугсбург . Александър Есвайн вкара единствения гол в 75-ата минута.